کارخانه تولید شمش طلای بردسکن افتتاح شد

افتتاح کارخانه تولید شمش طلای بردسکن

کارخانه تولید شمش طلای بردسکن افتتاح شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در راس هیاتی از معاونان و مدیران این وزارتخانه به منظور بهره‌ برداری از چند طرح صنعتی و بازدید از چند واحد تولیدی در شهرهای مشهد و بردسکن وارد خراسان رضوی شد. در سفر رضا رحمانی، کارخانه تولید شمش طلای بردسکن هم توسط ایشان افتتاح شد.

طرح توسعه واحد نساجی در شهرک صنعتی بردسکن مورد بهره‌ برداری قرار گرفت. این طرح با سرمایه‌ گذاری دو هزارو ۷۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۲۵۰ نفر، ظرفیت تولید شش هزار تن نخ را در سال دارد.

کارخانه تولید شمش طلای بردسکن

این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی احداث شده است و برای ۱۸۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی می‌ کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین امروز در حاشیه بازدید از طرح توسعه واحد نساجی شهرستان بردسکن خراسان رضوی با بیان اینکه ۹۰ درصد پوشاک مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌ شود افزود: با این حال در حوزه نساجی، پوشاک و پارچه نیاز بیشتری به تولید داریم و امسال این حوزه جزو طرح های ویژه این وزارتخانه است.

خود کفایی در حوزه پارچه

آقای رحمانی عنوان کرد امسال در حوزه پارچه و نساجی چند واحد به بهره‌ برداری می‌ رسد و چند واحد نیز در حال احداث است.

وی همچنین بیان کرد در برخی موارد مربوط به پارچه به خودکفایی رسیدیم و واردات در این خصوص متوقف شده است. پیش از این در حوزه چادر مشکی حدود ۹۰ درصد نیاز کشور از خارج تامین می‌شد اما با طرح های جدید در حوزه تولید پارچه چادر مشکی که به زودی به اجرا در می‌آید طی ماه های آتی پارچه داخلی چادر مشکی با کیفیت مطلوب به بازار عرضه می‌شود.

واردات کالا

رحمانی بعد از مبحث شمش طلای بردسکن از اردیبهشت امسال تاکنون بسیاری از صنایع مانند فولاد، مس، آلومینیم و خودرو تحریم بودند اما در این بخش افزایش تولید ویژه‌ای داشته‌ایم. امسال صنایع نساجی جزو طرح های دارای اولویت است و دولت حوزه نساجی را جزو طرحهای اقتصاد مقاومتی قرار داده است.

واردات کالا بر اساس ثبت سفارش و نیاز داخل انجام می‌ شود و در صورتی که هر واحد تولیدی بتواند کالا را با کیفیت و به اندازه نیاز داخل تولید کند، واردات آن کالا متوقف می‌ شود که در این زمینه امسال ۱/۵۰۰ ردیف تعرفه وارداتی حذف شده و جلوی واردات این اقلام گرفته شده است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به محدودیت‌ های درآمدی دولت افزود: امسال تلاش کردیم از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸، منابع صندوق توسعه ملی و منابع دیگر در قالب طرح های اقتصادی تسهیلات بسیار به بخش تولید اختصاص دهیم.

شمش طلای بردسکن

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه