چرا کسی موفق به ثبت‌نام در طرح فروش فوری خودروسازان نمی‌شود؟

چرا کسی موفق به ثبت‌نام در طرح فروش فوری خودروسازان نمی‌شود؟

این روزها خودروسازان در حالی مدعی فروش فوری محصولاتشان هستند که بسیاری از متقاضیان خرید خودرو از عدم امکان ثبت نام در سایت شرکت‌های خودروساز گلایه‌ می‌کنند.

به گزارش ایران جیب به نقل از فارس، پس از آزادسازی قیمت خودرو، به منظور ساماندهی به بازار و جلوگیری از روند صعودی قیمت‌ها قرار شد خودروسازان نسبت به فروش فوری بخشی از تولیداتشان اقدام کنند. در نتیجه از بهمن سال گذشته فروش فوری برخی خودروها از سوی ایران خودرو و سایپا آغاز شد. بر این اساس اعلام شد که حدود ۲۰ درصد تولیدات خودروسازان به صورت فروش فوری عرضه خواهد شد. در این شرایط شاهد کاهش تولید ایران خودرو و سایپا در سال گذشته و همچنین طی اسفند ۹۷ نسبت به اسفند ۹۶ نیز بودیم به طوری که تولیدات ایران خودرو در اسفند ۹۷ معادل ۳۹ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو بود که نسبت به اسفند ۹۶ افت ۳۴٫۱ درصدی را تجربه کرد. در این ماه، تولید سواری توسط این شرکت خودروساز نیز معادل ۳۸ هزار و ۵۵۶ دستگاه بود که نسبت به اسفند ۹۶ معادل ۳۴٫۱ درصد کاهش داشته است.

تولید سایپا نیز در اسفند پارسال ۳۹ هزار و ۲۳۹ دستگاه بود که نسبت به اسفند ۹۶ معادل ۳۶ درصد کاهش داشت. تولید سواری در این شرکت نیز طی اسفند ۹۷ به ۳۵ هزار و ۷۷۵ دستگاه رسید که ۳۸ درصد نسبت به اسفند ۹۶ کاهش داشته است.

_

ادامه خبر : لینک

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه