پروژه موسسه فرهنگی هنری پاسارگاد

پروژه موسسه فرهنگی هنری پاسارگاد

امروزه پس از گذشت ۳۸ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی شهر تهران یا بهتر بگویم کشور عزیزمان ایران از نداشتن یک سالن تخصصی تئاتر یا یک سالن تخصصی اجرای کنسرت بی بهره بوده و اساسا برگزاری یک جشنواره هنری ، فرهنگی بصورت تجمیع شده در یک مکان امکان پذیر نیست .
از این رو شرکت سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه با رویکرد حمایت از منافع ملی و بین المللی کشور اسلامی ایران در راستای تحقق بخشیدن به این هدف، با بهره گیری از نیروهای کارآزموده و خبره، با استفاده از آخرین متد طراحی روز دنیا و قدم در این راه گذاشت. تا دغدغه سازمان ها و نهاد های دولتی نیز جهت برگزاری همایش ها و سمینارهای تخصصی خویش را کاهش دهند. از همین رو شرکت سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه، دو شرکت زیر مجموعه موسسه عصر تعادل پویا و شرکت سازه تجارت خاورمیانه را برای طراحی فازها و ساخت این مجموعه مامور نمود.
به همین منظور پس از بررسی های کارشناسانه این دو شرکت، منطقه ۴ تهران که دارای مزیت های ویژه از قبیل دسترسی های مناسب به بزرگراه های تهران مانند بزرگراه حکیم، همت، بابائی، امام علی (ع) و صیاد شیرازی ، همچنین امنیت درخور توجه است، به عنوان محل اجرای پروژه انتخاب گردید. رعایت اصول شهر سازی، همچنین حضور پروژه¬های معظم فرهنگی مانند جاذبه های تفریحی ، ورزشی ، باغ موزه ها و پارک های جنگلی در این منطقه نیز از دیگر عوامل انتخاب این منطقه به عنوان جایگاه اجرای این پروژه می باشد . این پروژه در زمینی به مساحت ۵ هکتار با بیش از ۸۰ هزار متر مربع زیر بنا طراحی شد که دارای ۳ سالن همایش مجزا با ظرفیت ۱۲۰۰و ۴۰۰۰ نفر، ۲ سالن تئاتر ۸۰۰ نفر ، ۶ سالن سینما ، ۱۰ سالن نمایش VIP ، یک سالن فلت بدون ستون جهت استفاده های مراسم ها ، نمایشگاه ها و …، ۶ سالن فنی با امکانات Work Shop ،۱۰ واحد مستقل فیلم برداری و امکاناتی نظیر رستوران ، پارکینگ طبقاتی ، پارکینگ VIP ، سالن های پذیرائی عمومی و VIP، فودکورت و … می باشد.

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه