ویراژ قیمت‌های غیرواقعی در بازار موتورسیکلت

ویراژ قیمت‌های غیرواقعی در بازار موتورسیکلت

در هفته گذشته که اولین هفته گشایش بازارهای اقتصادی در سال جدید بود، در بازارهای مختلف قیمت‌های پرتی برای کالاها اعلام شد که بازار موتورسیکلت نیز از این قاعده مستثنا نبود. رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت و لوازم‌یدکی معتقد است قیمت‌های اعلامی غیرواقعی جایگاهی در بازار نداشته و خریداری برای این قیمت‌ها وجود ندارد.

در یک دهه اخیر به‌واسطه رشد جمعیت، افزایش حجم ترافیک در کلان‌شهرها و افزایش قیمت وسایل نقلیه شخصی، بازار موتورسیکلت رشد قابل‌توجهی یافت و بسیاری از افراد با خرید موتورسیکلت نقش خودرو و وانت را ایفا و محل درآمدی برای خود دست و پا کردند؛ به طوری‌که با موتورسیکلت خود اقدام به جابه‌جایی یخچال، اجاق‌گاز و ماشین لباسشویی در خیابان‌ها کردند. اما با رشد قیمت ارز به‌ویژه دلار و ادامه نوسان آن طی سال گذشته، بازار موتورسیکلت همچون دیگر بازارها تحت تأثیر قرار گرفت و رشد قیمت ۲٫۵ تا ۳٫۵ برابری آن به ثبت رسید.

بررسی‌ها نشان از آن دارد موتورسیکلت‌های به‌روز هندی که مشتریان بسیاری برای آن وجود داردT در ابتدای سال گذشته قیمتی در محدوده ۱۰ میلیون تومان داشت که در حال حاضر قیمت این محصول به محدوده ۲۸ میلیون تومان رسیده و در کنار آن ارزان‌ترین موتورسیکلت بازار که به‌عنوان موتورسیکلت ایرانی طرح هوندا شناخته می‌شود و البته موتور آن چینی بوده و به‌صورت وارداتی تأمین می‌شود، از قیمت ۲ میلیون تومان به ۷ میلیون تومان رسیده است.

_

ادامه مطلب : لینک

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه