وقتی عرضه مستقیم مرغ گران تر از بازار تمام می شود

وقتی عرضه مستقیم مرغ گران تر از بازار تمام می شود

قبل از پرداختن به موضوع قیمت مرغ ذکر این نکات ضروری است که مراکز عرضه مستقیم کالا و میادین میوه و تره بار چند سالی است که توسط شهرداری ها از جمله کرج با هدف ایجاد اشتغال و مشارکت در تامین مایحتاج ضروری شهروندان با کمترین هزینه مورد توجه قرار گرفته به طوریکه این بازارها به فاصله زمانی کوتاه یکی پس از دیگری در مناطق مختلف شهری گشایش می یابد.
کلانشهر کرج که بخشی از ایده های توسعه ای آن به سبب نزدیکی به تهران از پایتخت گرفته می شود از دهه ۸۰ احداث و راه اندازی روزبازارها در دستور کار مدیریت شهری آن قرار گرفت و سازمانی به نام میادین میوه و تره بار که به سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری تغییر نام داد به وجود آمد تا در این زمینه به صورت ویژه به شهروندان خدمات دهی کند.
با این اوصاف اگر چه ایده راه اندازی و توسعه این بازارچه ها حرکتی ارزشمند برای عرضه مستقیم کالا، تامین مایحتاج مردم و ایجاد اشتغال بوده اما انتظار از این روزبازارها تامین نیازهای ضروری شهروندان با قیمتی کمتر از نرخ بازار و رعایت کیفیت محصولات است.
آنطور که شهروندان کرجی می گویند در سال های گذشته و حتی اوایل امسال روزبازارهای کرج با عرضه محصولات کشاورزی ، دامی و خشکبار در توزیع متعادل این محصولات پیشگام بودند و هر روز صف مراجعه مردم به این بازارها طولانی تر می شد.
به گفته شهروندان، اما این روزها افزایش قیمت برخی محصولات مانند مرغ در روزبازارهای شهرداری کرج برای شهروندان شگفتی ساز شده و حتی شمار پرتعداد مشتریان این مراکز خرید به کمترین سطح خود رسیده است.
با این وجود موضوع گزارش گرانی مرغ و عرضه گران تر آن در روزبازارهای شهرداری کرج از جمله بازارچه حسن آباد است که موضوعی قابل بررسی و تامل برانگیز به نظر می رسد.

_

ادامه خبر : لینک

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه