قرنطینه خانگی را جدی بگیرید

آقای -علوی

قرنطینه خانگی را جدی بگیرید

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درمورد قرنطینه خانگی در برابر ویروس کرونا و ضرورت مشارکت مردم برای مقابله با آن بسیار تاکید کردو  تصریح کرد: این مسئله موضوعی نیست که دولت به تنهایی بتواند با آن مقابله کند، بلکه مشارکت مردم و همکاری آنان الزامی است.

شیوع ویروس کرونا

آقای علوی ادامه داد: باید دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا در اولویت آحاد جامعه باشد. ما از نظر تخت بیمارستانی و امکانات بهداشتی نیز از کشورهای نظیر ژاپن و کره و حتی ترکیه عقب تر هستیم. شیوع گسترده این ویروس می تواند تهدید جدی برای سلامت آحاد جامعه باشد. باید با انجام اقدامات پیشگیرانه این تهدید را به حداقل برسانیم.

زمانی که نمازهای جمعه که یک مراسم عبادی و سیاسی است لغو می‌شود و مدارس و دانشگاه‌ ها و اجتماعات زیادی تعطیل می شود، هدف کاهش ترددهای دورن شهری و برون شهری و کنترل شیوع این ویروس است. ترافیک در جاده های منتهی به شمال کشور در شرایط کنونی جای تعجب دارد. این بیماری همانند جنگ تن به تن است و مردم باید حداقل ۱۰ روز به خود سخت گرفته و در خانه‌های خود بمانند.

پیشگیری با قرنطینه خانگی

نماینده مردم سنندج در مجلس تصریح کرد: باید برنامه های قاطعانه‌ ای برای کنترل این ویروس و پیشگیری از شیوع بیشتر آن اجرا شود. در ۱۶۳ سال پیش زمانی که وبا رواج پیدا کرده بود حدود یک سوم مردم تهران جان باختند؛ چرا که می گفتند مرگ دست خداست و توصیه های بهداشتی را جدی نمی گرفتند. مردم باید موضوع قرنطینه خانگی و کاهش ترددهای غیر ضروری را جدی بگیرند.

اگر همکاری و هماهنگی بین دولت و مردم نباشد وضعیت بحرانی‌تر خواهد شد. دولت نیز باید برای کنترل این بیماری برنامه اساسی داشته باشد. در کره جنوبی هر کسی که از قرنطینه خانگی بیرون بیاید باید دو هزار ۵۰۰ دلار جریمه بپردازد. در خود چین نیز موضوع قرنطینه خانگی با جدیت دنبال می شود.

 

قرنطینه خانگی

منبع: «عصر تعادل»

 

 

 

 

 

 

 

 

عبارات مرتبط برای جستجوی این مطلب

قرنطینه

قرنطینه خانگی

پیشگیری از کرونا

کرونا

ویروس کرونا

کووید ۱۹

کرونا ۲۰۱۹

درباره کرونا

خطر کرونا

واگیر کرونا

در خانه بمانید

اخبار کرونا

اخبار سلامت

تجارت

مبکو

سرمایه گذاری

tejarat

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه