شاخص کل بورس به کانال ۷۱ هزار سقوط کرد

شاخص کل بورس به کانال ۷۱ هزار سقوط کرد

بورس تهران اولین روز هفته با کاهش شاخص رقم زد و  امروز (شنبه، ٧ تیر) حجم ارزها و صف فروش در اکثر نمادها شدت گرفت و به همین سبب شاخص کل با افت ٥٨٧ واحدی به کانال ٧١ هزار واحد هم سقوط کرد.

برپایه این گزارش، ارزش بازار نیز که در دوران رونق تا ٤٣٥ هزار میلیارد تومان فراتر رفته بود امروز به ٣٤١ هزار میلیارد تومان رسید و به این ترتیب بازدهی منفی بورس به ١٠ درصد نزدیک می‌شود و شاخص کل بورس نیز افت نزدیک به ١٨ هزار واحدی را تجربه می‌کند.

گزارش ها حاکی از آن است که ارزش معاملات امروز نیز کمتر از ١٠٠ میلیارد تومان بود، به طوری که ٢٩١ میلیون برگ سبز داد و ستد شد.

در جریان معاملات امروز پالایش نفت بندرعباس، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، تاپیکو، پارسان، ایران‌خودرو، مخابرات، سایپا، بانک ملت، بانک صادرات، بانک پارسیان، بانک پاسارگاد، سرمایه‌گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری خوارزمی، فولاد مبارکه، توسعه صنایع بهشهر، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی و بانک تجارت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

در فرابورس هم شاخص با افت ١٣ واحدی به ٧١٦ واحد رسید که پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی جم، ذوب‌آهن اصفهان، پالایش نفت لاوان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پالایش نفت شیراز و فولاد ارفع بیش‌ترین تأثیر منفی را داشتند.

 

منبع: شانا

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه