سرخه

سرخه

شرکت سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه در سال ۹۳ با هدف کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان و دانش آموختگان بومی و جذب ایده ها، ابتکارات و نوآوری¬ها به تولید و مشاغل پایدار و در نهایت هم¬افزایی علم و ثروت اقدام به تأسیس مجتمع بسته-بندی وگا نمودند. قبل از هر اقدامی از جمله خرید زمین، احداث بنا و غیره لازم است که مطالعات گسترده ای را در زمینه ی تولید کالای مورد نظر انجام شد. شناخت ویژگی های محصول ، مطالعه بازار مواد اولیه و بازار مصرف ، میزان واردات و صادرات محصول ، میزان تولید محصول در کشور به خصوص در شعاع بازار مصرف مورد نظر ، تکنولوژی تولید ، میزان و نوع ماشین آلات ، کلیه تجهیزات و تاسیسات مورد نیاز و مواردی مشابه فوق که پس از انجام مطالعات دقیق ، پارامترهای موثری بودند که بعد از مثبت بودن بررسی های دقیق ، مراحل بعدی واحد صنعتی را بررسی و ارزیابی گردید.
محل یک کارخانه تاثیر مهمی روی کارآیی و در بسیاری از موارد روی کیفیت محصول تولید شده در آن دارد. بررسی و انتخاب محل مناسب جهت اجرای طرح به نحوی که از جهات فنی امکان پذیر و از جهات اقتصادی با صرفه باشد کاملا ضروری و اجتناب ناپذیر است.با توجه به اینکه مطالعه در مورد اجرای طرح از جهات گوناگون از قبیل بازار و جهات فنی و مالی حائز اهمیت است. عوامل زیادی در تصمیم گیری برای انتخاب محل موثر بود از جمله نزدیکی به بازار، نزدیکی به مواد اولیه، در دسترس بودن نیروی کار، خدمان جانبی مثل آب ، گاز که در نهایت شهرک صنعتی سرخه در شهرستان سمنان به عنوان نقطه هدف انتخاب شد.
شهرک صنعتی سرخه از لحاظ قرار گرفتن در مسیر جاده های اصلی ، قرار گرفتن در مسیر خط لوله انتقال گاز، نزدیک بودن به مناطق مسکونی و امکان استفاده از امکانات آن ها، دارای امکانات زیر بنایی آب ، برق ، تلفن (امکان پوشش تلفن همراه) ، سیستم های فاضلاب و فضای سبز، امکان استفاده از تسهیلات بانکی و دولتی، دریافت انواع پروانه های تاسیس و بهره برداری و فنی و شاخص های استاندارد در بالاترین سطح در بین استان های مورد بررسی قرار دارد.
بعد از تمامی این مطالعات قطعه زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در قطعات اول شهرک صنعتی سرخه شناسایی شد و مطالعات خاک و آب آن نیز به پایان رسید و ساختار کلی پروژه در دو شرکت سازه تجارت خاورمیانه و شرکت کشت و صنعت اسوه با زیربنای ۶۰ هزار متر مربع که دارای ۴۰ هزار متر مربع فضای سبز، ۲۰ هزار متر مربع خیابان کشی طراحی شد و فاز اجرای این پروژه از ابتدای فروردین ماه ۹۵ شروع شده است مراحل پیشرفت پروژه در اخبار بعدی اعلام میشود.

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه