رشد صادرات غیر نفتی از نظر وزنی

رشد صادرات غیر نفتی از نظر وزنی

یک نشست خبری درمورد رونمایی از نرم‌ افزار راهنمای تجارت با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت برگزار شد که در این مراسم ایشان اعلام کردند که امسال در حوزه صادرات غیر نفتی افزایش ۲۰ درصدی وزنی طی ۱۰ ماه گذشته داشته ایم.

رونق بخشی به صادرات

آقای زادبوم در این نشست درباره رویکرد‌های سازمان توسعه تجارت برای رونق بخشی به صادرات گفت نقشه راه صادرات را تدوین و برنامه‌ های تشویقی را تهیه کردیم ضمن اینکه برای رونق‌ بخشی به صادرات، اصلاح ساختار سازمان توسعه تجارت را نیز آغاز کردیم ضمن اینکه در رویکرد‌های ما رونق تولید باید رونق صادرات را در پی داشته باشد البته در این باره نهضت ساخت داخل نیز راه افتاد تا دستیابی حداکثری به خودکفایی و رفع مشکل تولید کنندگان محقق شود.

مقدار افزایش صادرات غیر نفتی

در ده ماه سال ۹۸ مبلغ سی و پنج میلیارد و پانصد میلیون دلار صادرات غیر نفتی داشتیم که از نظر وزنی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشت.

همچنین در این مدت ۳۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار نیز واردات داشتیم که در ظاهر تراز تجاری قدری منفی بوده است، اما با توجه به افزایش وزن صادرات باید گفت که در حقیقت صادرات افزایش یافته و تراز واقعی مثبت است که به علت کاهش قیمت پایه صادراتی، ارزش صادراتی در این مدت روند کاهشی را نشان می‌دهد.

رونمایی از نرم افزار راهنمای تجارت

وی درباره رونمایی از نرم افزار راهنمای تجارت گفت: این نرم افزار با هدف دسترسی فعالان اقتصادی و صادرکنندگان به خدمات تجاری در گوشی‌ های همراه راه‌ اندازی شده است. ضمن اینکه آمادگی داریم با راهنمایی صادرکنندگان نقاط ضعف احتمالی این نرم افزار را نیز رفع کنیم.

 

صادرات غیر نفتی

مطالب مرتبط

رشد اقتصادی غیر نفتی از چند سال گذشته

صادرات برنج هندی

صادرات لبنیات

 

 

 

 

 

 

عبارات مرتبط برای جستجوی این مطلب

نفت

نفتی

نفتا

نفت ایران

غیر نفتی

غیرنفتی

صادرات

صادرات ایران

صادرات نفت

صادرات غیرنفتی

صادرات غیر نفتی

سرمایه گذاری

تجارت

تجارت ایران

افزایش صادرات

افزایش وزن صادرات

تجارت خاورمیانه

tejarat

mebco

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه