ذرت های آلوده وارداتی

ذرت

ذرت های آلوده وارداتی

رییس سازمان استاندارد ملی ایران در خصوص ذرت های آلوده وارد شده به کشور گفت: به دستور ریاست جمهوری این ذرت ها به کشور وارد کننده خود ارسال خواهد شد و یا آنها را از بین می بریم.

واردات ذرت و جو

کشور ما به‌ علت شرایط آب و هوایی ناچار است برای تغذیه دام از سایر کشورها، نهاده‌های‌ دامی را اعم از ذرت و جو وارد کند.

سازوکار واردات این نهاده‌ها به این صورت است که عمدتاً شرکت‌های خصوصی ثبت سفارش می‌کنند و پس از آن تأییدیه‌های کشورهای مبدأ و مقصد را دریافت کرده و محموله‌ها را اغلب از طریق کشتی وارد می‌کنند.

این محموله‌ها اکثراً از بندرهای جنوبی وارد کشور می‌شود. پیش از اینکه این نهاده‌ها وارد کشور شود باید تأییدیه‌های سلامت کالا را دریافت کند.

این تأییدیه‌ها در رابطه با ذرت به مواردی مانند درصد شکستگی، آلودگی به سموم نباتی و… مربوط است.

همچنین محموله‌های ذرت از نظر کیفیت ارزش غذایی آزمایش می‌شود و اگر حداقل‌های مورد نیاز را داشته باشد اجازه خروج از بنادر و وارد شدن به داخل کشور را دریافت می‌کند.

گزارش ذرت های آلوده به قارچ

امیر خجسته، در توضیح گزارش ذرت‌های آلوده به سفر گروهی از نمایندگان کمیسیون به استان خوزستان اشاره کرد و گفت:

براساس بررسی‌های به عمل آمده ۹ شرکت دولتی حدود ۵۰۰ هزار تن ذرت آلوده به قارچ آفلاتوکسین در سال ۱۳۹۵ وارد بند امام خمینی(ره) کردند که از این میزان ۳۵۰ هزار تن ترخیص و ۱۴۰ هزار تن هنوز در انبارهای بندر امام باقی مانده است، تکلیف این ذرت‌ها باید هر چه سریعتر تعیین شود.

نیره سادات پیروزبخت درمورد چگونگی انهدام این ذرت ها افزود: طبق دستور رییس جمهوری این ذرت ها می بایست منهدم یا مرجوع شوند و قرار نیست و همچنین قرار نبوده که این ذرت ها مورد استفاده قرار گیرند.

ذرت های آلوده وارداتی

منبع: «عصرتعادل»

 

عبارات متداول استفاده شده برای جستجوی این مطلب:

ذرت آلوده

ذرت های آلوده

ذرت وارداتی

واردات ذرت آلوده

ذرت

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه