خیز بانکی برای گسترش تعاملات بین‌المللی

خیز بانکی برای گسترش تعاملات بین‌المللی

به گزارش تابناک اقتصادی، مرتضی شهید زاده مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی به تازگی اعلام کرده است که این بانک با اخذ رویکردی جدید در نظر دارد تا در کنار وظایف و تعهدات ملی خود همچنان به حضور فعال و ایفای نقش در عرصه های بین المللی ادامه داده و با بهره مندی از توانایی و ظرفیت بالای خود از اتحادیه های طرف تعامل حمایت کند .

وی در این راستا برنامه دارد تا در دوران پساتحریم تمام تکتولوژی های روز دنیا در صنعت بانکداری را که تاکنون به دلائل تحریم دست یابی به آن ممکن نبوده رصد کرده و برای خدمت رسانی از آنها استفاده کند.

شهید زاده همزمان با سالگرد ورود خود به بانک کشاورزی از فعالیت‌های جدید در حوزه ارزی خبرداد و اذعان کرد که در راستای فعالیت های بین المللی و ارزی توسعه شعب ارزی در شهر تهران در دستور کار قرار دارد تا فعالیت بانک را در این زمینه توسعه دهیم .

وی به الزامات حضور موفق و پررنگ در دوره پساتحریم اشاره و اذعان کرد: در دوره پسا تحریم مسئولیت های سنگینی بر عهده بانک است . وی با بیان اینکه نقش بانک کشاورزی در تامین مواد غذایی، تامین مواد اولیه و دارو بسیار پررنگ بوده است، اعلام می کند که بسیاری از بانک‌ها حفظ مشتریان بزرگ خود را در شرایط تحریم مدیون بانک کشاورزی در عملیات ارزی هستند.

وی ادامه می دهد که با توجه به سابقه روشن و عملکرد بانک کشاورزی در تعاملات بین المللی در دوران تحریم ،هیات های اقتصادی و بانک هایی که برای ایجاد رابطه اکنون به ایران می آیند،نخست به بانک کشاورزی مراجعه می کنند.

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی تاکید دارد که برای حضور موفق در عرصه بین المللی باید آموزش‌های کارکنان بانک به روز شود ، ضمن اینکه طی ۱۰ سالی که ایران در بازار های جهانی حضور نداشته برخی قوانین و ضوابط کار و تعاملات جهانی بانکداری دچار تغییر شده است و از این رو آموزش‌های به روز ضرورت دارد .

وی اذعان دارد که چشم انداز بانک کشاورزی تسهیل کننده جریان منابع مالی داخلی و خارجی به بخش کشاورزی با استفاده از نهادسازی و شناسایی نیازها و فرصتهای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است .

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی با تاکید بر اهمیت بانک داری بین الملل و نقش اساسی آن در تجهیز منابع بانکی و ریسک پایین انجام عملیات ارزی، گفت: با توجه به ظرفیت مناسب، وضعیت مطلوب و وجه مثبت بانک کشاورزی در سطح بین المللی و در حوزه تجارت خارجی، بانکداری بین الملل در شرایط پسا تحریم می تواند ابزارسودمندی برای رشد و رونق بیشتر بانک کشاورزی باشد.

شهید زاده تاکید دارد که بانک کشاورزی باید نیازهای سرمایه گذاران داخلی و خارجی را شناسایی کرده و یک قدم جلوتر در مسیر پاسخ گویی به آنها قدم بردارد .

وی به نشست آپراکا گریزی می زند و عنوان می کند که یکی از سیاست های توسعه روابط بین الملل بانک در دوره اخیر برگزاری آپراکا بود که بار دیگر با بازتعریف جایگاه کشور در بین سایر کشورها بتواند زمینه های مساعد فعالیت های بین المللی و پژوهشی را فراهم آرود .

شهیدزاده با اشاره به روابط مثبت بانک کشاورزی با بانک های اروپایی در دوران تحریم گفت: بانک کشاورزی در دوران سخت تحریم از معدود بانک هایی بود که با شفافیت ودانش مدیران خود توانست ارتباطش را با سایر کشورها حفظ کند و حتی مبادلات تجاری خود را بیش از ۲۰ میلیارد دلار افزایش دهد

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه