خبر ریزش تونل جیرفت

ریزش تونل جیرفت

خبر ریزش تونل جیرفت

جیرفت – کرمان یکی از مسیرهای اصلی کشورمان محسوب می‌شود. این محور کشور را به جنوب کشور متصل می‌کند و یکی از مسیرهای شریانی است. بنابر این تونل جیرفت هم یکی از مهم ترین تونل ها در این مسیر است.

خبر ریزش تونل جیرفت

این خبر هولناک در روز ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸ اعلام شد و به گفته ی کسانی که این خبر را اعلام کردند ۳۵ نفر از مسافران در این حادثه جان باختند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان، با تکذیب خبر تخریب تونل اسفند در محور بم ـ جیرفت مبنی بر ریزش و کشته شدن ۳۵ نفر مسافران گفت: ریزش برف باعث کندی تردد در این محور و در محدود این تونل شده بود که متاسفانه شایعه‌ ای در فضای مجازی مبنی بر ریزش تونل و زیر آوار رفتن خودروها پخش و باعث نگرانی مردم شد.

او همچنین عنوان کرد: در حال حاضر ۵۵ اکیب راهداری و ۳۷۰ نفر پرسنل این اداره در محورهای استان مستقر هستند.

وی از هم استانی‌های در خواست کرد به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجه نکرده و اخبار و اطلاعات را از طریق رسانه‌ها دنبال کنند افزود:

تلفن ۱۴۱مرکز مدیریت راه‌ها برای اطلاع از وضعیت جوی راه‌ها به‌صورت شبانه‌روزی پاسخگوی مردم است.

برخورد قضایی با انتشار دهندگان اخبار کذب ریزش تونل

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت در گفتگو با خبرنگار ان در جیرفت ضمن برخورد قضایی با انتشار دهندگان خبر کذب ریزش تونل در جیرفت تکذیب شایعه ریزش تونل «اسفند» در محور مواصلاتی جیرفت به کرمان،گفت:وضعیت تردد در این تونل عادی است.

حسین سلامی افزود: دستورات قضائی لازم برای شناسایی عامل و یا عوامل این شایعه به پلیس فتا صادر شده است و با کسانی که با ایجاد شایعه بدنبال ایجاد نگرانی روانی در جامعه هستند به شدت برخورد خواهد شد. این مقام قضائی با اشاره به کندی تردد در این مسیر در پی ریزش برف افزود : متعاقب صدور اطلاعیه اداره هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به استان کرمان، گشت‌های راهداری و دستگاه‌های راهداری در محورها مستقر هستند.

سلامی تاکید کرد: شهروندان باید اخبار را از طریق مراجع رسمی اطلاع رسانی پیگیری کنند . از مردم درخواست داریم به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجه نکنند.

تونل جیرفت

 

 

 

 

 

 

 

 

عبارات مرتبط برای جستجوی این مطلب

ریزش تونل

ریزش تونل بم به جیرفت

ریزش تونل کرمان جیرفت

ریزش تونل جیرفت کرمان

ریزش تونل جیرفت بم

تخریب تونل

تخریب تونل جیرفت

تخریب تونل جیرفت کرمان

خرابی تونل

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه