تمجید نماینده ایرانیان زرشتی از «سرو زیرآب»

تمجید نماینده ایرانیان زرشتی از «سرو زیرآب»

اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی گفت: حضور یکرنگ و منسجم اقوام و قومیت‌های مختلف ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس به نقطه اتکا جنگ تحمیلی تبدیل شده بود.

اختیاری در ابتدا در خصوص این موضوع که اولین بار در یک فیلم سینمایی، به شهدای زرتشتی پرداخته شده است، گفت: اینکه برای نخستین بار در تاریخ سینمای ایران بک اثر بطور مستقیم داستان زندگی یک شهید زرتشتی را روایت میکند مسلما نه تنها موجب افتخار تک تک جامعه زرتشتیان ایران است بلکه تمامی اقشار مختلف جامعه از اقوام متفاوت به حضور و دلاوری های هموطنان غیورمند خود در سرزمینمان افتخار می‌کنند.

وی در ادامه گفت: بدون شک تولید چنین اثر ارزشمندی در ژانر سینمای دفاع مقدس و با محوریت خانواده شهدای زرتشتی موجب خشنودی همه ۳۲ خانواده شهید زرتشتی ایران در دوران دفاع مقدس و همچنین جانباران و ایثارگران زرتشتی می‌شود و در نتیجه این موضوع به وحدت ملی میان قومیت‌های مختلف می‌انجامد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به جرات میتوان گفت، حضور یکرنگ و منسجم اقوام و قومیت‌های مختلف ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس به نقطه اتکا جنگ تحمیلی تبدبل شده بود که این موضوع نشات گرفته از وحدت واحدی بود که در آن دوران سراسر کشور را در مقابل دشمنان بیمه کرده بود.

اختیاری در ادامه به تعامل محمدعلی باشه آهنگر، کارگردان فیلم «سرو زیر آب» اشاره کرد و افزود: از روز اول تولید فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردان اثر صراحتا گفتم که ما یکسری خطوط قرمزی داریم که می خواهیم به این خطوط توجه لازم را انجام دهید که انصافا محمد باشه آهنگر نهایت تلاش خود را انجام دادند تا تمام ملاحظات ما در ساخت این اثر مورد توجه خود قرار دهند که خدارا شکر در این خصوص هم موفق عمل کردند.

_

ادامه خبر : لینک

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه