تفکیک پسماند تا ۲۰ فروردین ممنوع شد

ممنوعیت تفکیک پسماند

تفکیک پسماند تا ۲۰ فروردین ممنوع شد

یکی از اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، ممنوعیت تفکیک پسماند بود که امروز اعلام شد این ممنوعیت تا ۲۰ فروردین ماه ۹۹ اداه ارد.

کارگران حوزه تفکیک پسماند

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، درباره پرداخت حقوق کارگران در صورت تمدید ممنوعیت توضیح داد: افرادی که در حوزه تفکیک پسماند مشغول هستند کارمند شهرداری تهران محسوب نمی‌ شوند و از طریق پیمانکار با سازمان ارتباط دارند.

وی گفت: در یک ماه گذشته حقوق کارگران بیکار شده را پرداخت کردیم و در صورت تمدید ممنوعیت تفکیک هم سعی می‌کنیم از محل های دیگر کمک‌ هایی را برای این قشر در نظر بگیریم.

همچنین با همکاری بنیاد مستضعفان در اواخر اسفند ماه کارت هدیه به پاکبانان شهر تقدیم شد. با این حال، مسئولیت پرداخت حقوق این کارگران با پیمانکاران است و در آینده دولت و شهرداری باید در مورد بسیاری از مشاغل از جمله این مورد که مشمول ضرر و زیان شده‌اند، تصمیم‌ گیری کنند.

پرداخت حقوق ۳۰۰۰ کارگر شهرداری

صدرالدین علیپور همچنین اعلام کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، سازمان مدیریت پسماند حکم به توقف تفکیک پسماند در مناطق و مجتمع آرادکوه داد. با پرداخت حقوق حدود سه هزار کارگر تا نیمه فروردین ماه ادامه داشته باشد، اما با توجه به تمدید طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی از سوی دولت تا بیستم فروردین ماه، ممنوعیت تفکیک پسماند هم تمدید می‌ شود.

تغییر شیوه جمع آوری پسماند

سازمان مدیریت پسماند در راستای تغییر در شیوه جمع‌ آوری پسماند، در ماه‌های گذشته اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند) را با جدیت در بسیاری از مدارس، مجتمع‌های مسکونی و ادارات آغاز کرد و توانست میزان تولید زباله را از روزانه هفت هزار و پانصد تن به حدود چهار هزار و نهصد تن کاهش دهد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران تاکید کرد: حال در نظر داریم از ابتدای اردیبهشت ماه با استفاده از ظرفیت پیمانکاران و اپلیکیشن‌هایی که طراحی شده این طرح را به شکل گسترده‌ تر اجرا کنیم.

به گفته علیپور، سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران مصمم است طرح‌ هایی همچون «شنبه‌های بدون پسماند» را برای جلوگیری از گسترش پدیده مذموم زباله‌ گردی، کاهش میزان تولید پسماند و حفظ سلامت شهروندان در پایتخت با جدیت اجرا کند.

ممنوعیت تفکیک پسماند

 

 

 

 

 

 

 

 

عبارات مرتبط برای جستجوی این مطلب

پسماند

مدیریت پسماند

پسماند شهری

زباله

تفکیک زباله

تفکیک پسماند

جداسازی زباله

جداسازی پسماند

جمع آوری زباله

شهرداری

تجارت

تجارت هلدینگ

تجارت خاورمیانه

tejarat

mebco

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه