انتصاب سرپرست جمعیت هلال احمر

سرپرست جمعیت جوانان هلال احمر

انتصاب سرپرست جمعیت هلال احمر

آقای علی حیدری نجات به عنوان سرپرستی سازمان جوانان هلال احمر ایران انتصاب شد.

تاریخچه سازمان هلال احمر جوانان

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، در راستای اجرای بند ۷ از ماده ۳ اساسنامه جمعیت هلال احمر، مصوب ۱۳۶۷/۰۲/۰۸ مجلس شورای اسلامی برای اداره امور جوانان جمعیت تشکیل شده است.

این سازمان از طریق فعالیت‌ های بشردوستانه، آموزشی، امدادی و فرهنگی به عنوان درگاه ورودی افراد به جمعیت هلال احمر، توانمندی‌های امدادی و شاخص‌های سلامت جسمی، معنوی و اجتماعی اعضای خود را برای تربیت جوانانی توانمند با روحیه بشردوستی و نوع دوستی به کار می‌گیرد.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر سازمانی است که فعالیت‌های خود را براساس اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر شامل: انسانیت، بی‌طرفی، بی‌غرضی، استقلال، خدمات داوطلبانه، یگانگی و جهان شمولی برنامه ریزی کرده است و بر همین اساس برای رسیدن به اهداف غایی نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر جهانی تلاش خود را به کار می‌گیرد.

اهداف سازمان

هدف های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر عبارت اند از:

  • تلاش برای تسکین آلام بشری
  • تامین احترام انسان‌ها
  • برقراری دوستی
  • تفاهم متقابل و صلح پایدار میان ملت‌ها
  • حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها

حکم آقای علی حیدری نجات

«مأموریت‌های خداپسندانه، بشردوستانه در سطح ملی و فراملی جمعیت هلال احمر از یک‌سو و توانمندی سرشار در میان جوانان ایران اسلامی از سوی دیگر، اهمیت خدمات آن سازمان را دوچندان کرده است.

لذا از جنابعالی انتظار دارم ضمن بهره‌گیری از تجارب ارزشمند خود و استفاده از نظرات صاحبنظران و کارشناسان و تعامل با سایر ارگان‌های همکار و بهره‌گیری از ذهن خلاق و پویای جوانان، در رشد و شکوفایی این سازمان گام بردارید و با هویت بخشی و افزایش امید و نشاط و برنامه‌ریزی جهت آموزش جوانان در راستای سازماندهی ایشان و حل معضلات و آسیب‌های اجتماعی در نسل جوان که آینده‌سازان کشور عزیزمان می‌باشند، جداً اهتمام ورزید.»

سازمان جمعیت هلال احمر

 

منبع: «عصر تعادل»

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه