افزایش ۹۶ میلیون تنی تولیدات کشاورزی در چهار دهه اخیر

افزایش ۹۶ میلیون تنی تولیدات کشاورزی در چهار دهه اخیر

«کاظم خاوازی» روز شنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در محل این سازمان، افزود: حجم تولیدات بخش کشاورزی در سال ۱۳۵۷ نزدیک ۲۶ میلیون تن بود که اکنون به ۱۲۲ میلیون تن رسیده است.
رییس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: سالانه بیش از ۱۵۰ دستاورد تحقیقاتی در بخش کشاورزی ارایه و در بین کشاورزان ترویج داده شده است.
وی با اعلام اینکه این سازمان در سال‌های فعالیت خود توانسته در سه حوزه تحقیق، آموزش و ترویج کشاورزی به موفقیت های ارزشمندی دست پیدا کند، اضافه کرد: مجموع دستاوردهای تحقیقاتی ارایه شده به بخش کشاورزی در مدت ۱۱ سال ۳۰۳ مورد است که رقم قابل توجهی به شمار می رود.
وی گفت: توجه به تحقیقات و پژوهش های کشاورزی به خصوص با تاکید های رهبر معظم انقلاب اسلامی در توسعه علم و فناوری توانسته است بخش عمده بن بست های علمی را در این بخش باز کرد و رتبه ایران را در عرصه بین المللی ارتقا یافت.
خاوازی ادامه داد: سرمایه گذاری در تحقیقات کشاورزی با حمایت دولت بیش از پیش ارتقا یافت و‌ تاثیر مثبت آن را می توان در رشد ‌و بهره وری عوامل تولید در بخش کشاورزی مشاهده کرد.
«سهم تحقیقات کشاورزی در ناخالص ملی روند معتدلی را طی می کند که با اتخاذ سیاست های جدید می توان سیر صعودی آن را در آینده نزدیک مشاهده کرد.»

_

ادامه خبر : لینک

شرکتهای گروه سرمایه گذاری تجارت خاورمیانه